Menu

Akcesoria z drewna do kuchni

8 lipca 2019 - Dom
Akcesoria z drewna do kuchni

Drzewa są płucami świata. Bez drzew i innych roślin niemożliwe byłoby życie na ziemi. Drzewa są nie tylko dostarczycielami tlenu, ale także stanowią najstarszy budulec na świecie. To z drewna powstawały pierwsze szałasy i chaty. Drewno jest naturalnym budulcem. I dlatego każdego roku dochodzi do wycinania wielu drzew. Jest to sytuacja konieczne, gdyż człowiek ma prawo korzystać z natury, ale ma również obowiązek zalesiać tereny.

Aby nie zabrakło lasów dla przyszłych pokoleń. Drewno jest też najbardziej ekologicznym materiałem na budowę domu, na podłogi, na meble i drewniane akcesoria kuchenne. Kuchnia jest miejscem ciepłym i przyjaznym. Można powiedzieć, że miejscem szczególnym i dlatego dobrze, gdy znajduje się w niej dużo przedmiotów wykonanych z drewna. Wśród nich mogą być drewniane szafki i półki, drewniany stół i krzesła. Jak i mniejsze akcesoria kuchenne, jak deski do krojenia wędlin i warzyw, łyżki i widelce służące do korzystania podczas smażenia na patelniach teflonowych. Jak również chlebak i ażurowe podkładki pod talerze.

Wyposażenie pomieszczeń w  drewniane przedmioty sprawia, że atmosfera staje się swojska i miła niezależnie od tego, czy jest to pomieszczenie kuchenne, salon, czy sypialnia. Wiele elementów drewnianych stanowi również ozdobę pomieszczenia, jak na przykład ażurowe parawany. Parawan jest bardzo wygodnym sprzętem w sypialni. Może również znaleźć się w garderobie. Albo przegradzać pokój dziecięcy. A nawet znaleźć się w salonie, gdy ten jest również pokojem jadalnym i telewizyjnym. Wówczas parawan stanowi znakomitą zasłonę. Daje możliwość swobodnego odpoczynku na kanapie i odizolowania się od członków rodziny oglądających telewizję. Parawany są znane nie od dziś. Są chińskim i japońskim wynalazkiem. Najstarsze zachowane parawany pochodzą z ósmego wieku i zostały znalezione w Chinach. W Europie parawany pojawiły się dopiero w szesnastym wieku. Od tego czasu zrobiły zawrotną karierę, bo są bardzo praktyczne. Składają się z kilku skrzydeł połączonych zawiasami i stanowią przenośną ściankę. Mogą być jednobarwne lub być zdobione obrazami.

Drewniane akcesoria do kuchni – epizodar.pl