Menu

Bluzka z odkrytymi ramionami

11 grudnia 2018 - Moda
Bluzka z odkrytymi ramionami

Off the shoulder i cold shoulder to dwa sposoby nazywania bluzki z odkrytymi ramionami, natomiast niepozbawionej rękawów. Ta bluzka została zaprojektowana w taki sposób, że rękawy łączą się z główną jej częścią pozostawiając ramiona i dekolt całkowicie nieosłonięte. Ten element ubioru pięknie eksponuje odsłonięte miejsca i zapewnia dobrą ekspozycję nałożonej biżuterii. Skąd wziął się trend na połączenie w jednym ubraniu rękawów a jednocześnie nieokrytej górnej części sylwetki?

Hiszpański temperament

Tego typu bluzki wywodzą się z gorącej Hiszpanii słynącej z torreadorów i gorących rytmów Flamenco. Bluzki bez ramion to bardzo kobiecy element stroju, który rozpali zmysły niejednego mężczyzny. Tego typu bluzki odsłaniają na tyle wiele, że mogą rozbudzić wyobraźnię do czerwoności. Jeżeli chcemy postawić na tego typu krój, ale zbytnie eksponowanie ciała nie jest nam na rękę, tego typu ubranie można delikatnie naciągnąć na ramiona, dzięki czemu ciało, choć z i tak sporym dekoltem, będzie bardziej zakryte. Niezwykle ładnie prezentują się bluzki, których górna część tuż przy dekolcie jest pokryta falbaną. Taki motyw sprawi, że stylizacja będzie jeszcze bardziej hiszpańska.

Na jaką okazję?

Bluzka bez ramion, choć w zasadzie nie ukazuje ani biustu ani nie odkrywa zbyt wiele ciała, jest mimo wszystko nieco wyzywająca, dlatego może się okazać nieodpowiednim strojem na przykład do pracy, do kościoła czy na uczelnię. Taki strój może być z powodzeniem nałożony na co dzień, na spotkanie ze znajomymi, wyjście do kina, a w szczególności na randkę. Z czym łączyć ten element garderoby? Świetnie sprawdzą się masywne kolczyki o soczystym kolorze, który nieco przełamie pustą przestrzeń między twarzą a końcem bluzki. Ponadto, warto zestawiać ją z cygaretkami, shortami, skórzaną spódniczką czy spódnicą maxi. Niezwykle kobiecym dodatkiem będzie aplikacja czerwonej szminki na usta.

Zobacz również: https://mmsport.pl/11