Menu

Cyrkulacja powietrza na najwyższym poziomie

11 listopada 2021 - Budownictwo
Cyrkulacja powietrza na najwyższym poziomie

Dostęp świeżego powietrza i wymiany gazowej jest bardzo ważny na wielu płaszczyznach. Są jednak miejsca w których dyfundowanie powietrza jest utrudnione ze względu na różnego rodzaju przeszkody. Przykładem jest wnętrze mebli, które najczęściej zamknięte jest poprzez drzwi lub drzwiczki. Wtedy przedmioty znajdujące się w środku są zdane na jedno i to samo powietrze do czasu otworzenia drzwiczek, co przy niektórych przypadkach zdarza się bardzo rzadko. Aby temu uniknąć można zamontować specjalne kratki meblowe służące do wentylacji. Dzięki temu swobodny i stały przepływ świeżego powietrza i wymiana tego starego pomiędzy wnętrzem szafy a zewnętrznym pomieszczeniem będzie prosta i łatwa.

 

Funkcjonalność kratek meblowych

Kratki meblowe są to bardzo funkcjonalne elementy, które można zamontować w praktycznie każdym meblu przez co stają się bardzo uniwersalne i przez to cenione. Dyfundowanie powietrza, którego kierunek może być różny ze względu na różne rodzaje kratek jeszcze nigdy nie był tak bezproblematyczny. Kratki wentylacyjne można zamontować w różnych miejscach i w każdym z nich perfekcyjnie zdadzą egzamin. Najczęściej umieszcza się je w dolnych partiach mebli. Przykładek mebli w których można je zobaczyć są szafki kuchenne – to pomieszczenie w których panuje bardzo duże stężenie wilgoci, dlatego cyrkulacja powietrza zapewni jego wymianę i zabezpieczy wnętrze szafek przed utrzymaniem się w nich wilgotnego powietrza. Podobną sytuację można zaobserwować w drzwiach od łazienek, które nie są wyposażone w okna. Wtedy takie kratki wentylacyjne są dosłownie na wagę złota – sprawiają, że w łazience w ciepłe dni można bez problemu przebywać, a bez nich nie byłoby to możliwe. Innym przykładem w którym zdadzą egzamin są szafki przetrzymujące ważne materiały papierowe obecne w wielu firmach. W nich aż roi się od przetrzymywanych papierów, a ich jakość może zostać zniszczona poprzez zbyt długie przebywanie ich w niesprzyjających dla papieru warunkach. Kratka meblowa załatwi tą sprawę i utrzyma dobrą jakość papierów wartościowych. Innym częstym rozwiązaniem jest wstawienie kratek do szaf z ubraniami, które również niszczą się poprzez zbyt duże stężenie wilgoci, które może spowodować nawet rozwój grzyba i przeniesienie nieprzyjemnego zapachu na materiał ubrań.

 

Wnioski

Jeśli chce się utrzymać dobrej jakości panujące wnętrze szafek zamykanych bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż aluminiowych kratek wentylacyjnych firmy Furnica. Są stworzone w podstawowych kolorach, które idealnie dopasują się do każdego koloru mebla.