Menu

Czym są zasobniki kablowe?

11 lipca 2021 - Budownictwo
Czym są zasobniki kablowe?

Zasobniki kablowe w ostatnich latach cieszą się naprawdę dużą popularnością. Składniki, z których produkowane są zasobniki kablowe to przede wszystkim tworzywa sztuczne. W skład zasobników wchodzą: korpus, uszczelka pod pokrywę oraz polietylenowa pokrywa. Warto mieć na uwadze, że przy pomocy zasobników kablowych można przechowywać różne długości kabla. Oprócz tego doskonale ochraniają one mufy złączowe, dlatego można spokojnie zabrać je ze sobą podróż.

 

Są one dostępne w wielu sklepach stacjonarnych oraz internecie, dlatego nie jest problemem znaleźć zasobniki kablowe. Należy jednak pamiętać żeby kupować produkty jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. W ten sposób można mieć pewność, że produkt będzie działać tak jak powinien, a do tego otrzymujemy czasem nawet wieloletnią gwarancję. Zasobniki kablowe są niezwykle funkcjonalne i odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego umożliwiają pracę nawet w bardzo ciężkich warunkach.

Zobacz: PTS Rabka

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zasobniki są tworzone zazwyczaj z metalu, ale również tworzyw sztucznych, do których należy polietylen. Jest on niezwykle wytrzymały oraz odporny na czynniki zewnętrzne dlatego znalazł szerokie zastosowanie w tej branży. Rozbudowa i montaż zasobników nie powinien dla nikogo stanowić problemu, dlatego nawet mało doświadczone i całkowicie początkujące osoby powinny sobie z tym poradzić. Ważna jest również konserwacja, ponieważ zasobniki kablowe powinny być regularnie czyszczone. Sprawdzą się podczas awarii, a także do zaciągania kabli oraz dokonywania rozgałęzienia. Pokrywa oraz polietylenowy korpus to elementy, z których zbudowany jest zasobnik. Doskonałą szczelność można uzyskać tylko dzięki idealnie dobranej uszczelce. Jest to mały, ale niezwykle ważny element, którego nie można bagatelizować. Ważny jest jeszcze montaż, który powinien zostać przeprowadzony przez doświadczoną oraz kompetentną osobę. Warto dodać, że korpus zawiera także specjalne uchwyty.