Menu

Dostarczanie paczek z wynajętym samochodem użytkowym

11 sierpnia 2021 - Nowe technologie
Dostarczanie paczek z wynajętym samochodem użytkowym

Kurier to osoba, która rozwozi paczki do danych punktów. Może to być bardzo duża liczba paczek skierowana do szerokiego grona klientów, bądź też kilka większych paczek. Niezależnie jednak od ilości bądź wielkości – aby je przewieźć potrzeba przestrzeni czyli samochodu dostawczego. W momencie zakładania firmy kurierskiej przedsiębiorca musi posiadać kilka samochodów aby mógł pracować. Ich zakup może wiązać się z wysokimi zobowiązaniami – pieniężnymi i czasowymi. Finanse odgrywają tutaj dużą role bowiem aby włożyć pieniądze w zakup samochodu często przedsiębiorcy biorą różnego rodzaju kredyty. Kredyty = odsetki, które często ich dobijają, nie mówiąc już o rachunkach za ubezpieczenia czy przeglądy techniczne. Ponadto często decyzja o kupieniu gorszego samochodu, mimo że na pierwszy rzut oka interesująca może być gwoździem do trumny – jego awarie mogą być tak poważne, że przedsiębiorca będzie płacić krocie za jego utrzymanie. Dodatkowo czas, który musi spędzić na odwożeniu go do mechaników czy jeździe po ubezpieczalniach dodatkowo dobija.. Dlatego wynajem będzie lepszym wyjściem.

 

Wynajem ponad zakup – pierwsze kroki firmy kurierskiej

Wynajem samochodu przewozowego będzie dużo bezpieczniejsza opcją od jego zakupu. Wiąże się to z tym, że wynajmujący bierze na siebie większość kosztów takich jak usterki, awarie czy rachunki za przeglądy. Wtedy najemca nie płaci nic za to i jest wolny od dodatkowych kosztów! Interesuje go tylko miesięczna rata za samochód, który jakościowo jest najczęściej o wiele lepszy od tego kupnego i używanego. Pozwala to na usystematyzowanie przychodów i lepsze rozplanowanie biznesu.

 

Wzięcie usterek na siebie jest szczególnie ważne dla kuriera – dla niego dosłownie czas to pieniądz. Nie będzie on miał czasu na jeżdżenie po mechanikach, jeśli sam ma mało czasu na dowóz paczek. Dlatego podczas wynajmu nie będzie się tym martwił – tymi procesami zajmie się wynajmujący.

Zobacz również: Wynajem ciągników siodłowych – Truckcare

To się opłaca!

Korzystne warunki ubezpieczeń mogą być włączone w koszty zapłaty raty i rozłożone na 12 okresów rozliczeniowych dając cały rok! Grupa TRUCKCARE będzie oferowała dużo korzystniejsze kwoty w momencie korzystania z ich samochodów dzięki czemu całkowita suma wszystkich rat może być porównywalna z ratą za potencjalny kredyt. Lecz klient otrzymuje duże lepszy samochód, lepiej ubezpieczony i w dodatku zaoszczędza czas na całej papierkowej robocie – czyste zyski w jednym miejscu!