Menu

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

20 stycznia 2021 - Zdrowie
Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Specjalistyczne zabiegi wymagają specjalistycznego przygotowania. Nie można wybrać się na nie tak po prostu, gdy komuś przyjdzie na to ochota. Oczywiście salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej są otwarte na nowych klientów i chętnie przyjmują nawet tych, którzy przychodzą do nich z ulicy, ale w pierwszej kolejności zawsze proponują im wizytę zapoznawczą, na której konsultują wybrany problem i przedstawiają, jak go można rozwiązać. Jeżeli więc to depilacja laserowa Wrocław stanie się główną metodą „leczenia”, lekarz na tej wstępnej wizycie poinformuje pacjenta o tym, jak może się on do niej przygotować. Proces przygotowawczy nie jest na szczęście specjalnie wymyślny. Wystarczy trzymać się paru prostych zasad, aby ciało było gotowe na zetknięcie się z laserową wiązką.

Zobacz: Salony depilacji laserowej we Wrocławiu – Depilacja.pl

Wybrany fragment skóry, z którego planuje się usunąć niechciane włoski, na przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem powinien być chroniony przed słońcem. W żadnym wypadku nie wolno go opalać. Jeżeli w tym czasie ma się zaplanowany wyjazd nad morze, w góry czy nad jezioro, należy stosować kremy z jak najwyższym filtrem, aby skóra zachowała swój naturalny odcień. Absolutnie zabronione jest również korzystanie z solarium. Najprościej mówiąc – przynajmniej przez jeden miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z jakiejkolwiek formy opalania skóry. A co jeszcze można zrobić, by depilacja laserowa Wrocław przebiegła pomyślnie?

 

Na pewno nie wolno w żaden sposób depilować wybranego miejsca przy użyciu kremów do depilacji. A najlepiej by było pozostawić włoski w spokoju i pozwolić im rosnąć, aby później laser mógł intensywnie na nie zadziałać. Kolejna zasada tyczy się ogólnej pielęgnacji skóry. Na kilka dni przed zabiegiem zabronione jest używane preparatów wzbogaconych witaminą A i C. Nie wolno też oddziaływać na ciało kwasem owocowym. To bardzo ważne, aby trzymać się tych zasad, a także by sprawdzić, czy nie ma się przypadkiem żadnych przeciwwskazań do poddania się depilacji.