Menu

Jak używać gorsetu ortopedycznego?

5 sierpnia 2020 - Zdrowie
Jak używać gorsetu ortopedycznego?

Wszelkiego rodzaju produkty dla osób niepełnosprawnych obejmują między innymi gorsety ortopedyczne. Wyroby tego rodzaju mogą być również stosowane u osób zdrowych, które mają pewne problemy zdrowotne.

Czym jest gorset ortopedyczny?

Gorset ortopedyczny wykorzystywany jest przede wszystkim w przypadku występowania różnego rodzaju wad kręgosłupa. Dzięki niemu możliwe jest pewne zahamowanie rozwijających się problemów. Możliwe jest to dzięki stabilizacji kręgosłupa poprzez odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała. Dlatego produkt ten najczęściej jest używany u dzieci i młodzieży, których postawa dopiero się kształtuje i rozwija. Dzięki temu można mieć na nią wpływ i sprawić, że wady kręgosłupa będą się zmniejszały wraz z upływem czasu. Jednak produkt ten z powodzeniem może być również stosowany w przypadku osób dorosłych, jeśli mają problemy z kręgosłupem, na przykład po wszelkiego rodzaju urazach i kontuzjach. W bardzo dobry sposób wspomaga on rekonwalescencję.

Zobacz więcej na: https://nieograniczeni.com/gorsety-ortopedyczne

Jak używać gorsetu ortopedycznego?

Gorset ortopedyczny wykorzystywany jest w szczególności podczas występowania wszelkiego rodzaju wad kręgosłupa. Wśród nich można głównie wyróżnić następujące problemy:

– skolioza, czyli występujące u człowieka boczne skrzywienie kręgosłupa,

– kifoza, czyli mogące występować znaczne zaokrąglenia pleców, które przekraczają dwadzieścia stopni wygięcia w kierunku tylnym,

– lordoza, czyli występujące znaczne wygięcie pleców w kierunku przednim, które również przekracza dwadzieścia stopni.

Zmiany tego rodzaju są najczęściej potwierdzane podczas badania RTG. Każdy człowiek ma na swój sposób wyprofilowany kręgosłup, dlatego gorset ortopedyczny wykonywany jest ściśle na konkretną miarę. Powinno się go nosić przez większą część czasu, aby działał korzystnie i efektywnie. W sprzedaży można znaleźć gorsety o różnych rodzajach. Jednak ważne jest odpowiednie ich dostosowanie do potrzeb osoby, która będzie tego rodzaju produktów używać. Bez wątpienia jest to idealne rozwiązanie dla większości osób posiadających wady kręgosłupa.