Menu

Jak wygląda przygotowanie do depilacji laserowej?

6 lipca 2021 - Zdrowie
Jak wygląda przygotowanie do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa Gdańsk zawsze jest poprzedzona krótkim okresem przygotowania do zabiegu. Wbrew pozorom jest on nieco wymagający. Nierzadko trwa nawet cały miesiąc, a jego przebieg w dużej mierze zależy od podejścia samego pacjenta. To właśnie on musi jak najlepiej przygotować swoją skórę do zaplanowanego zabiegu. Oczywiście zakres tych przygotowań na pewno zostanie szczegółowo omówiony już podczas pierwszej konsultacji z lekarzem, który dokładnie wytłumaczy go pacjentowi i powie mu, co musi on zrobić, aby zabieg przebiegł później pomyślnie.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-gdansk/

Jak przygotować się do rozpoczęcia?

U niektórych osób ten okres przygotowań rozpocznie się już na pół roku przed zaplanowaną wizytą w gabinecie. Zalecenie jest bowiem takie, że na przynajmniej sześć miesięcy przed depilacją laserową trzeba zrezygnować z przyjmowania retinoidów. Na jeden miesiąc poprzedzający zabieg należy natomiast wstrzymać się od stosowania jakichkolwiek innych metod depilacji, w tym także wosku czy depilatorów. W dniu zabiegu pacjent będzie musiał jedynie przyciąć włoski przy pomocy jednorazowej maszynki, aby wiązka lasera zdołała szybciej dotrzeć do mieszków włosów.

Depilacja, a opalanie się

Zasady przygotowania do zabiegu ściśle wiążą się także z opalaniem. Skóra, na której ma zostać przeprowadzona depilacja laserowa Gdańsk, w żadnym wypadku nie może być nawet delikatnie opalona. Z tego względu zabieg przeważnie przeprowadza się w okresie jesiennym lub zimowym. Jeżeli natomiast na jakimś obszarze skóry wciąż występuje chociażby delikatna opalenizna, należy poczekać, aż całkowicie ona ustąpi. Ciała nie wolno opalać ani w sposób naturalny, ani w sposób sztuczny. Na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem trzeba zatem odpuścić sobie także wizyty na solarium.

Tak naprawdę to wszystko. Na tym mniej więcej kończy się okres przygotowań do zabiegu. Oczywiście każdy lekarz do tej podstawowej listy zaleceń może dodać jeszcze coś od siebie, dlatego trzeba go po prostu dokładnie wysłuchać i zastosować się do jego wskazówek, aby depilacja laserem przebiegła pomyślnie i zagwarantowała najlepsze efekty.