Menu

Jaka kurtka sportowa dla kobiety?

5 lipca 2020 - Zdrowie
Jaka kurtka sportowa dla kobiety?

Bez względu na to czy preferujemy sportowy styl, czy wybieramy się na wyprawę górką odpowiednio wybrana kurtka powinna być zarówno użyteczna jak też estetyczna. Natomiast nie można zapominać przy wybieraniu kurtek sportowych, jaki będzie główny cel jej użytkowania. Jeśli wybiera się sportowe kurtki do użytkowania w codziennych stylizacjach można znacznie bardziej skupić się na stylowych wersjach. Oczywiście warto postawić na przewiewne materiały na okres wiosenno – jesienny, a na dobrze chroniące przed uciekaniem ciepła na okres zimowy.

 

Kurtka dopasowana do aktywności a odzież sportowa

Gdy zamierzamy wybrać się w góry wówczas Kurtki sportowe damskie powinny być wykonane znacznie bardziej profesjonalnie. Warto postawić na Kutki puchowe lub ocieplane, które sprawdzą się przy trudnych warunków atmosferycznych, które w górach często występują. Natomiast jeśli wyprawa ma być znacznie bardziej intensywna wówczas warto postawić na bardziej komfortowe kurtki z membraną. W okresie jesiennym można zdecydować się na lekkie kurtki, które zapewniają przed lekkim chłodem oraz wiatrem. Taka kurtka sprawdzi się nawet, gdy jesienią w górach pogorszy się pogoda. Warto pomyśleć również o droższych modelach, które wykonane są z nienasiąkliwych materiałach, co pozwala skutecznie chronić się przed deszczem. To rozwiązanie zdecydowanie najlepsze na dłuższy pobyt w górach.

 

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu kurtki turystycznej?

Pewne elementy kurtek na wyprawy turystyczne są szczególnie ważne. Do takich możemy zaliczyć:

– kieszenie

– zamki wentylacje pod pachami

– kaptur

– możliwość regulacji kaptura czy obwodu kurtki.

Jeśli wyprawa turystyczna związana jest z aktywnością fizycznym oraz dużym wysiłkiem zamki wentylacyjne pod pachami pozwalają na rozpięcie, co pozwala uzyskać większy przewiew powietrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się również podczas aktywności na nartach. Kieszenie w kurtkach pozwalają na przechowywanie drobnych elementów przydatnych podczas wyprawy. Często dwie kieszenie, które bywają standardem w kurtkach sportowych dla kobiet to za mało. Warto jest z tego powodu decydować się na kurtki, które są w tym względzie dopasowane do indywidualnych potrzeb.