Menu

Kilka informacji o kulach ortopedycznych

5 listopada 2019 - Zdrowie
Kilka informacji o kulach ortopedycznych

Kule ortopedyczne przydać się mogą w wielu chwilach w życiu. Nie tylko w przypadku dużych urazów takich jak złamania, lecz także w przypadku różnego rodzaju skręceń, zwichnięć czy też nawet po zabiegach chirurgicznych. Jednym z najważniejszych problemów dla osób, które przez pewien okres w swoim życiu będą musiały chodzić o kulach, jest ten związany z dobraniem ich odpowiedniego rodzaju. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, wybierając kule ortopedyczne?

Sprawdź: https://nieograniczeni.pl/

Jaki rodzaj kul wybrać?

Podstawowym aspektem wyboru jest określenie tego, jaki chce się posiadać rodzaj kul ortopedycznych. Na rynku najpowszechniej dostępne są dwa modele, czyli kule pachowe i łokciowe.

Zdecydowanie najlepszym wyborem są kule łokciowe, które są o wiele bardziej uniwersalnym modelem pozywającym swobodnie poruszać się osobie posiadającej właściwie każdy możliwy uraz nóg. Kule pachowe polecane są natomiast tym osobą, które oprócz urazu nogi posiadają również uraz dłoni. Polecane są również w takiej sytuacji, gdy chora noga wymaga całkowitego odciążenia.

Na co zawracać uwagę?

Oprócz tego najważniejszego parametru wybór kuli ortopedycznej wymaga zwrócenia uwagi również na:

– regulacje wysokości — jest to niezwykle ważny parametr, który umożliwia odpowiednie dostosowanie danej kuli do konkretnej osoby. W końcu zbyt wysoka lub też zbyt niska kula będzie niezwykle utrudniała przemieszczanie się za jej pomocą,

– wytrzymałość kuli — jest to szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na nadwagę. Jeśli osoba mająca używać kuli waży więcej niż 130 kilo, powinno się dla niej kupić o wiele mocniejszy niż standardowy model,

– waga kuli — jest to parametr bardzo ważny dla osób starszych, dla których każde dodatkowe obciążenie stanowić może spory problem.

Co oprócz tego?

Oprócz tych podstawowych i bardzo ważnych dla codziennego przemieszczania się o kuli parametrów warto zwrócić także uwagę na to, jaką dana kula ortopedyczna posiada obejmę. Kupić można wersję otwartą lub zamkniętą. Wersja zamknięta polecana jest osobą o nieco ograniczonej sprawności. Dzięki niej zyskają takie osoby dodatkowe podparcie. Wersja otwarta polecana jest osobą niewymagającym takiej dodatkowej ochrony.