Menu

Koła do wózków inwalidzkich

29 maja 2020 - Zdrowie
Koła do wózków inwalidzkich

Koła do wózków inwalidzkich to niezwykle ważny asortyment dla osoby niepełnosprawnej, która na co dzień porusza się za pomocą wózka. W związku z tym, iż codziennie narażone są ona na ścieranie ze względu na różnorodne powierzchnie – bardzo często trzeba je wymieniać. W jakie koła najlepiej się zaopatrzyć i gdzie je kupić? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

 

Koła do wózka inwalidzkiego

Koła do wózka inwalidzkiego to wbrew pozorom bardzo istotny asortyment. Dzięki nim osoby poruszające się na wózkach, szybciej i sprawniej przemieszczają się i to po różnych powierzchniach. W związku z tym, iż poza domem narażone są na ścieranie – trzeba je często wymieniać. Zazwyczaj taki asortyment „od ręki” można dostać w naprawdę dobrych sklepach, które oferują produkty dla osób niepełnosprawnych. To w nich kupimy bowiem rozmaite koła do każdego wózka inwalidzkiego w różnych rozmiarach i wykonane w taki sposób, by każdy niepełnosprawny mógł dzięki nim samodzielnie się na swoim wózku poruszać.

 

Jakie koła wybrać?

Bardzo popularne są koła do wózka inwalidzkiego w rozmiarze 6 cali, które zostały zrobione z mocnych, solidnych i trwałych materiałów. W dużej mierze jest to guma, która posiada wiele właściwości odpornych na ścieranie oraz świetnie sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu kółka nie ślizgają się na mokrych lub zmarzniętych powierzchniach. Takie koła są trwałe. Montaż ich trwa zaledwie kilka minut i jest bardzo intuicyjny. Bez problemu można dopasować takie koło do standardowych modeli wózków inwalidzkich.

 

Sprawne zakupy

Chcąc kupić dobry jakościowo asortyment z sprawdzonych źródeł, warto postawić na pewne sklepy, które oferują świetny towar w bardzo przystępnych cenach. Produkty dla osób niepełnosprawnych muszą być nie tylko dobrej jakości, ale także ich ceny nie powinny być nadto wyolbrzymione. Dodatkowo, ważne jest także szybkie i bezpieczne zrobienie zakupów oraz ekspresowa wysyłka, która dociera do klientów pod same drzwi. fachowa obsługa chętnie pomaga także w zakupach oraz trafnie doradzi w wyborze najlepszego sortymentu do naszych potrzeb.