Menu

Kwiatowe wzory w modzie

26 lutego 2018 - Moda
Kwiatowe wzory w modzie

Motywy kwiatowe na ubraniach są adekwatne w takich porach roku jak wiosna i lato, jednak z powodzeniem, szczególnie te, w ciemniejszych odcieniach, mogą być też używane jesienią. Kwiaty, nawet w formie niedużego zdobienia czy grafiki, sprawiają, że stylizacja jest bardziej dziewczęca i przyjemna dla oka. Motyw kwiatowy na stałe wpisał się w trendy i jest równie często aplikowany na odzież, jak na budy i dodatki. Oprócz motywów drukowanych da się zauważyć również hafty czy elementy naszywane w formie koralików czy kamieni. Czy warto wykorzystywać kwiatowe motywy na elegancko i na co dzień?

Elegancki strój do pracy

Styl wykorzystujący ubrania w całości pokryte motywem kwiatowym są bardzo popularne, między innymi damskie garnitury w różnych świeżych, jasnych kolorach, niemniej jednak podczas biznesowych spotkań taki strój może okazać się nieodpowiedni i odwracający uwagę od główno celu spotkania. Jeżeli w kobiecej stylizacji chcemy zaakcentować nasz damski styl w kwiatowy sposób, warto sięgać po ten motyw w formie eleganckiej broszki, elementu dekoracyjnego naszytego na białą koszulę lub wyhaftowanego, tudzież dobrać do stroju torebkę udekorowaną kwiatami, ale w pasującym do stroju tonie. Elegancka stylizacja z kwiatowymi elementami, złagodzi sztywną formę całego stroju.

Do pracy, szkoły, na spotkanie

W przypadku codziennych stylizacji kwiaty można stosować w zasadzie w każdej postaci. Świetnym elementem garderoby mogą być trampki czy plecak w kwiatowe motywy, ale też wszelkiego rodzaju t-shirty, koszule czy bluzy. Ponadto, kwiaty w formie haftu pojawiają się też na sandałkach czy szpilkach jak również jeansowych spodniach. Dziewczęcy motyw, między innymi ten, kwiatowy, to świetny element, który nie musi być wykorzystywany w bardzo dużej ilości, bo nawet subtelne akcenty wprowadzą do bardzo prostej w formie stylizacji, trochę koloru i uroku.  Szczególną popularnością latem cieszą się parea, tuniki czy chusty w kwiaty, które idealnie pasują do stroju kąpielowego i bikini.