Menu

Moda w stylu petite

26 marca 2019 - Moda
Moda w stylu petite

Coraz bardziej popularne określenie, które można już zauważyć w większych modowych sklepach online. Czym jest moda petite? To określenie rozmiaru ale nie dotyczącego wymiarów sylwetki jak S, M czy L ale wysokości modela/modelki. Petite to ubrania przeznaczone dla osób niskich. Dzięki temu kupując spodnie, T-shirt czy sukienkę, zawsze otrzymamy ubranie, które jest dostosowane do naszego niskiego wzrostu. Nie każdy ma wybiegowe kształty i wzrost powyżej 170 centymetrów, dlatego zakupując ubrania online, kiedy nie ma możliwości zmierzenia konkretnego produktu, warto w pierwszej kolejności sprawdzać produkty z linii Petite.

Spodnie i problem zbyt długich nogawek

Największym problemem w przypadku standardowych rozmiarów może okazać się długość ubrania. Najczęściej występująca niedogodność do zbyt długie nogawki spodni, które w wielu przypadkach trzeba po prostu skrócić. To wymaga dodatkowego zachodu od kupującego, który z momentem nabycia produktu zanim go na siebie włoży, musi udać się do krawcowej i poczekać do czasu aż usługa zostanie wykonana. Kupując ubrania z działu Petite prawdopodobieństwo, że spodnie będą za długie jest nieduże, dzięki czemu w znacznie prostszy sposób dobierzemy idealne ubrania skrojone na własną miarę. Innym rozwiązaniem w przypadku braku mody w rozmiarze Petite w konkretnym sklepie jest wybieranie modeli, które z zasady mają krótsze nogawki jak chinosy czy spodnie o długości 7/8.

Suknia

Bardzo dużym problemem u niskich osób są suknie wieczorowe. Długa suknia w przypadku niskiego wzrostu będzie wiła się między nogami i może spowodować upadek, a co więcej, nie będzie ani wygodna do poruszania się, ani do tańczenia. Niektóre modele można łatwo skrócić, co jednak jeżeli dół sukni jest bogato zrobiony? Wtedy jedynym rozwiązaniem jest skrócenie takiej sukni w obrębie pasa, co jednak jest bardzo trudne i wymagające, przez co też bardzo drogie. Suknie wieczorowe w rozmiarze Petite to wyjście naprzeciw oczekiwaniom Pań, które pomimo niskiego wzrostu chciałyby móc założyć wieczorową suknię w wydaniu maxi.