Menu

Naklejki ścienne-ciekawa dekoracja pomieszczenia

26 marca 2018 - Dom
Naklejki ścienne-ciekawa dekoracja pomieszczenia

Śnieżnobiały kolor ścian to idealna baza dla obrazów, luster, lamp czy sztukaterii. Bardzo często jednak bardzo zachowawczo podchodzimy do kwestii dekoracji, uważając, że możemy z nimi najzwyczajniej w świecie przesadzić. Subtelną, a zarazem interesującą formą dekoracji, szczególnie w nowoczesnych pomieszczeniach, są naklejki ścienne i fototapety. Takie drukowane dekoracje można łatwo przykleić oraz odkleić wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Oczywiście nie każdy styl mieszkania będzie idealnym miejscem do zastosowania wspomnianych dekoracji, jednak przeglądając popularne w sieci sklepy z tego typu produktami, z całą pewnością uda się dobrać odpowiedni produkt skrojony na miarę naszych wnętrz.

Naklejki ścienne w pokoju dziecięcym

Dziecko bardzo szybko dorasta, zmienia się oraz swoje upodobania, dlatego rodzic musi nadążać za tymi zmianami i dopasowywać przestrzeń do jego potrzeb. Pokój dla dziecka, szczególnie gdy jest jeszcze małe, można zaaranżować w odpowiadający rodzicom sposób. Drobne dekoracje z motywami dziecięcymi, bohaterami bajek i baśni, będą wspaniale wyglądać nie tylko w formie poduszek, koców, pościeli czy gadżetów, ale również jako naklejka na ścianę. Gdy dziecko zacznie rosnąć, więcej rozumieć i wykształci zainteresowanie określonymi przedmiotami czy zagadnieniami, wtedy taką naklejkę można łatwo zdemontować, a następnie zakupić taką, która sprawi malcowi radość.

Fototapeta

Innym rozwiązaniem jest fototapeta. Jest to nieco droższa forma niż wspomniana powyżej naklejka, a to dlatego, że niekiedy jej wymiary odpowiadają wielkości ściany w pomieszczeniu. Fototapeta to zdjęcie wydrukowane na samoprzylepnym materiale, o matowym lub błyszczącym wykończeniu, bardzo realna, która świetnie sprawdzi się na przykład w salonie. Fototapeta może ukazywać piasek, morze, palmy, a może też przedstawiać ścianę z cegieł o której zawsze marzyliśmy, ale w wynajmowanym mieszkaniu nie zamierzamy w nią inwestować wykorzystując cegłę dekoracyjną.