Menu

Napęd wewnętrzny każdej szuflady

28 maja 2021 - Dom
Napęd wewnętrzny każdej szuflady

Odpowiednio dobrana prowadnica meblowa sprawia, że otwieranie każdej szuflady stanowi czystą przyjemność. Niestety nie zawsze się to udaje, przez co nieodpowiednio dobrana prowadnica może tylko wprowadzić do codziennego życia człowieka nerwy i irytacje. W dzisiejszym artykule zostaną opisane poszczególne funkcje i rodzaje poszczególnych prowadnic sprawiając, że prawdopodobieństwo popełnienia powyższego błędu zostanie zredukowane do minimum.

Parametry prowadnic

Aby wybrać prawidłową prowadnice należy zwrócić uwagę na jej długość. Na rynku obecnych jest wiele prowadnic występujących najczęściej w rozmiarach od 25-70 cm więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tej, niezwykle ważnymi kwestiami będą:

-Maksymalny udźwig prowadnicy; Przed wyborem należy dokładnie zdecydować co w danej szufladzie będzie się znajdować. Dodatkowo rodzaj pomieszczenia w którym znajduję się dana szuflada też będzie miał znaczenie. W kuchni, gdzie występuję wiele ciężkich przedmiotów lepiej będzie wybrać prowadnice z większym udźwigiem, natomiast do sypialni prowadnica z niższych udźwigiem będzie w pełni wystarczająca. Jest to o tyle istotne, że przeciążenie danej prowadnicy może spowodować jej zniekształcenie, a w konsekwencji złamanie.

– Wysuw szuflady poza korpus mebla; W momencie gdy posiadamy głębokie, długie szuflady warto jest sięgnąć po tą opcje. Zalegające przedmioty w tylnych kątach szuflad do których dostęp jest bardzo utrudniony już nigdy nie będą problemem ze względu na całkowity wysuw szuflady. Bardzo wygodne, cenione rozwiązanie.

-Wiele sklepów meblowych oferuje również cichy domyk czy otwieranie szuflad przez popchnięcie frontu co może znaleźć najlepsze zastosowanie w łazienkach czy kuchniach.

Sprawdź również: Prowadnice do szuflad z cichym domykiem – Furnica

Wygląd

Dla wielu osób funkcjonalność i parametry to nie wszystko. Wygląd również gra pierwsze skrzypce pozwalając na utrzymanie harmonii i jednolitości kompozycji danego pomieszczenia. Z tego względu sklepy oferują wiele prowadnic, które mogą być kolorowe wkomponowując się w otoczenie. Czarne i srebrne wyjścia choć klasyczne nie są jedynymi. Ponadto, gdy do czynienia przychodzi skrytość i minimalizm prowadnice też wychodzą naprzeciw oczekiwaniom! W ofercie można znaleźć specjalne prowadnice dolnego montażu znajdujące się na spodzie szuflad stając niewidoczne