Menu

Odpowiednie zapewnienie rozrywki trzylatkom

11 lipca 2021 - Dom
Odpowiednie zapewnienie rozrywki trzylatkom

Trzyletnie dziecko potrafi już wiele, dlatego też będąc zapracowanym rodzicem bądź opiekunem nie łatwo za nim nadążyć. Obecnie na rynku istnieje wiele różnego rodzaju zabawek, którymi potencjalnie trzylatek mógłby się zainteresować. Jednak na co zwrócić uwagę, aby był w pełni zadowolony? W tym artykule będą przedstawione przykłady zabawek, które mogą posłużyć się inspiracji dla każdego opiekuna chcącego sprawić przyjemność swoim maluchom.

 

Przykładowe zabawki dla trzylatków

Dziecko w tym wieku bywa wybredne, dlatego też ciężko kupić coś dla niego. Do najbardziej popularnych opcji wybieranych przez klientów sklepów zabawkowych należą:

 

-Klocki; występują w przeróżnych materiałach. Do najczęściej wybieranych materiałów należy drewno i plastik. Drewno jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne stąd może być dobrym wyborem dla trzylatków posiadających ,,destrukcyjne zapędy”. W takim wypadku drewno przetrwa najtrudniejsze próby jego uszkodzenia i pozostanie z dzieckiem na długo. Plastik natomiast jest mniej trwały, ale bardziej przyciąga uwagę swoimi kształtami i kolorami co może skupić uwagę dziecka na dłużej. Dodatkowo jest tańszy.

-Autka i pojazdy; najchętniej wybierane dla chłopców lubiących motoryzację bądź zabawy pojazdami z placu budowy. Może to rozwijać ich zainteresowania i poszerzać wiedze na te tematy.

-Lalki, wózki, zestawy domowe; idealne dla dziewczynek, które chcą naśladować swoje mamy. Takie zabawki często pobudzają instynkty macierzyńskie dziewczynek już od najmłodszych lat i uczą jak opiekować się innymi. Przydatne w momencie planowania rodzeństwa dla swoich pociech – może ich to przygotować do wejścia w role starszej siostry.

 

Zobacz: Zabawki dla trzylatków od Czuczu.pl

 

Zabawki kreatywne

Zabawki kreatywne to oddzielny rodzaj zabawek o których nie można zapominać. Gdy opiekun chce, aby jego dziecko jak najlepiej spędzało wolny czas łącząc zabawę z edukacją to zabawki kreatywne będą strzałem w dziesiątkę. Trzylatki już uczą się podstawowych czynności, stąd poprawianie ich zdolności manualnych, koncentracji czy koordynacji może być bardzo ważne w dalszym jego rozwoju.