Menu

Ogrzewanie podłogowe

11 lutego 2019 - Dom
Ogrzewanie podłogowe

Dom to miejsce, o  którym często mówimy w kontekście ciepła domowego ogniska. Fakt, że jest to przestrzeń, w której raczej nie zaznamy chłodu, ważne by wiedzieć w jaki sposób możemy zadbać o to, by wyeliminować chłód, szczególnie w chłodne, zimowe i jesienne dni. Jest kilka możliwości by  sprawić, że w domu będzie ciepło. Jednym z nich jest zdecydowanie ocieplenie domu już na etapie budowy. Drugim, jest ogrzewanie poprzez specjalny system na gaz lub opał, przez co dzięki kaloryferom dom jest ogrzewany od wewnątrz. Kolejną możliwością jest kominek, którego ogień może jednak ogrzać tylko konkretne pomieszczenie, chyba, że jest połączony z systemem do ogrzewania, wtedy ciepło rozejdzie się też po innych pomieszczeniach. Ostatnim sposobem jest instalacja ogrzewania podłogowego. Czy warto?

Ciepła podłoga w łazience

Miejscem idealnym do zastosowania ogrzewania podłogowego będzie łazienka. Dlaczego? Woda, która jest nieodłącznym jej elementem oraz unosząca się para wodna zbierają się między innymi na podłodze. Ogrzewanie podłogowe sprawi, że woda szybko wyparuje przez co unikniemy potencjalnego zagrożenia, jakim jest poślizgnięcie się. Ponadto, ogromnym plusem takiego ogrzewania jest brak chłodu odczuwanego zwykle po położeniu stopy na zimnej podłodze, która często wykonana jest z płytek. Ogrzewanie zastosowane pod płytkami nagrzeje je i da przyjemne ciepło w całym pomieszczeniu.

Łazienka to nie jedyne miejsce, w którym ogrzewanie  podłogowe odnajdzie się idealnie. Można je  zamontować praktycznie wszędzie i uniknąć nieładnie wyglądających grzejników na ścianach. Dobrym miejscem może okazać się korytarz czy przedpokój, w którym często stawiamy pokryte wilgocią i błotem obuwie. Ciepła podłoga, podobnie jak w łazience, pozwoli na odparowanie wody i uniknięcie nieprzyjemnie wyglądających kałuż w domu. Projektując wnętrze domu dobrym rozwiązaniem jest rozważenie zamontowania takiego systemu grzewczego, który będzie służył przez lata, nie tylko zimą, ale o każdej porze roku.