Menu

Oryginalny toner HP vs tańszy zamiennik

17 lutego 2022 - Nowe technologie
Oryginalny toner HP vs tańszy zamiennik

Toner zamienny HP dostosowany jest parametrami do konkretnych modeli drukarek tej samej firmy. Marka HP jest bardzo rozpowszechnioną marką, która znajduje się na całym świecie. Znalazła miejsce nie tylko w wielkich korporacjach drukując masowo dokumenty i faktury, ale również w rodzinnych domach jako pomoc w pracy bądź nauce. Aby drukarka efektywnie pracowała musi posiadać zamienny toner. To on ostatecznie decyduje o jakości wydruku.

 

Oryginalny toner HP vs tańszy zamiennik

W sieci można znaleźć bardzo dużo aukcji dotyczących zakupu tanich zamienników tonerów do drukarki HP. Wystarczy tylko ustalić swój model drukarki i z pewnością w chwilę znajdzie się odpowiadający zamiennik. Jednak z perspektywy czasu nie jest to tak optymistyczne jak się wydaje. Mimo, że oryginalne tonery HP są droższe, to za tą ceną idzie jakość produktu, która jest niepodważalnie wyższa niż jakość popularnego zamiennika. Do największego ryzyka jakie opiewa zakup zamienników zalicza się:

-Słabą jakość wydruku; na pierwszy rzut oka można wyłapać, czy dany dokument był wydrukowany za pośrednictwem zamiennika czy oryginalnego tonera. Blade kolory czy nawet przerywniki w tekście to bardzo popularne mankamenty podczas wydruku z pomocą zamiennika. Przy poważnych klientach bądź decydujących pracach na studia takie zaniedbanie jest niedopuszczalne.

-Ryzyko zniszczenia drukarki; każda drukarka kosztuję całkiem sporę pieniądze. Te najlepsze kosztują już naprawdę sporo pieniędzy dlatego należy o nie dbać. Zakup zamiennika zdecydowanie nie należy do opieki nad swoją drukarką. Jest on wykonany z tanich materiałów, a kasetka powinna być niesamowicie szczelna i wytrzymała. W przeciwnym razie często podczas drukowania dokumentów tanim tonerem zamiennym dochodzi do uszkodzenia kasetki, a następnie do wylania się jej zawartości do wnętrza drukarki. Niestety w bardzo dużej ilości przypadków nie da się jej naprawić. Zamiast zaoszczędzić na tonerze w ten sposób dana osoba naraża się na bardzo duże koszty związane z całkowitą wymianą drukarki. Można próbować je naprawiać, jednak często koszty przewyższają nawet ceny nowych modeli..

-Wydajność; tonery zamienne oferują znacznie mniejszą wydajność druku – tylko z pozoru mogą okazać się oszczędne. Oryginały nie mają sobie równych w tej kwestii i potrafią wydrukować nawet kilkaset/kilka tysięcy stron więcej niż zamienniki.

Sprawdź: Tonery zamienne HP

Podsumowanie

Nie ma co ryzykować – warto kupować oryginalne tonery zamienne HP dostosowane do swoich drukarek. W razie awarii drukarki, w której winowajcą był tani zamiennik firma z pewnością nie przyjmie drukarki na gwarancję.