Menu

Personalizowany pokój dziecięcy

26 czerwca 2018 - Marketing
Personalizowany pokój dziecięcy

Chłopiec czy dziewczynka? Takiego pytania mogą spodziewać się wszyscy przyszli rodzice, którzy obwieszczają radosną nowinę najbliższym. W początkowych stadiach ciąży nie wiadomo jeszcze jaka będzie płeć dziecka, jednak po czasie wszystko staje się jasne. To właśnie wtedy rodzice malucha rozpoczynają zakupy wyprawki oraz rozpoczynają aranżację pokoju. Znając płeć można spersonalizować pokój dziecięcy tak, by był odpowiedni albo dla chłopca, albo dla dziewczynki. Warto jednak nie popadać w skrajności i wykluczyć wykorzystanie tylko jednego z dwóch standardowych kolorów.

Kategoryzowanie kolorystyczne

Zwykle, kiedy pojawia się dziewczynka, większość rodziców stosuje różowe rozwiązania, natomiast jeżeli chodzi o chłopięcą aranżację, wybór pada na kolor niebieski. Ważne jest to, że możliwych kolorów jest cała gama. Aby nie przeprowadzać zbyt szybko remontu pokoju, warto stawiać na neutralne barwy, które spodobają się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom oraz nie przytłoczą wszystkich tych, którzy będą w tym pokoju przebywać.  Jakie kolory są modne i warto je stosować? Połączenie odcienia miętowego z szarościami i bielą to idealne rozwiązanie dla chłopców, ale świetnie sprawdzi się też w przypadku dziewczynek. Bardziej rześkim i świetnie sprawdzającym się kolorem jest też żółty. Warto zrezygnować z pudrowych kolorów, a jeżeli już chcemy je wykorzystać to warto zestawić je z jednym możniejszym kolorem. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że dzieci początkowo nie rozróżniają kolorów dlatego tak ważne jest kontrastowanie. Stosowanie bieli i czerni, szczególnie w formie pasków, kropek czy zygzaków, pomoże w rozwoju dziecka.

Personalizacja pokoju może być subtelna, a zarazem elegancka i łagodna. Świetnie sprawdzi się podświetlana lampka w formie imienia dziecka czy zawieszony na karniszu lub baldachimie łóżeczka sznur lampek Cotton Balls. W przypadku chłopięcego pokoju warto na półkach zastosować ramkę z imieniem dziecka, czy samochody wykonane z drewna jako dekoracja pokoju. Takie subtelne akcenty wprowadzą do pomieszczenia element dopasowany do płci dziecka, ale nie przytłoczą charakteru całego wnętrza.