Menu

Podstawowy element drukarki

29 listopada 2021 - Nowe technologie
Podstawowy element drukarki

Nie ważne jaki rodzaj drukarki aktualnie jest w posiadaniu danej osoby – czy to będzie najnowsza drukarka z najświeższymi nowinkami technologicznymi, czy też starsze wysłużone modele. Aby drukować należy mieć w swojej drukarce toner lub tusz. Aby dobrze zrozumieć mechanizm działania danej drukarki należy odróżnić toner od tuszu, gdyż mimo tego, że wykonują to samo zadanie różnią się od siebie. Zasadniczą różnicą jest fakt, iż w klasycznych drukarkach atramentowych kartridż jest wypełniony tuszem, natomiast toner będzie miał swoje miejsce w drukarkach laserowych.

 

Tonery do drukarek HP – charakterystyka

Nie ważne jak dobra będzie drukarka – w jej życiu co jakiś okres przychodzi czas, w którym toner kończy się i aby dalej z powodzeniem drukować określone materiały musi dojść do jego wymiany. W przeciwnym razie drukarka będzie stała jako bezużyteczne urządzenie, które tylko się kurzy. Firma HP oferuje w swoich asortymencie tonerów do drukarek kilka świetnych modeli, które zajmują wysokie miejsca w rankingach tonerów dostępnych na wielu stronach internetowych. Do takich tonerów można zaliczyć HP CF244A, HP CF279A/X, CF230A/X czy też HP CE28.

Mechanizm działania tonera do drukarki nie jest zbyt skomplikowany. Wszystko odbywa się dzięki naświetlaniu naładowanego siłami elektrostatycznymi proszku. Następnie dochodzi do przyciągnięcia magnetycznego, które odwzorowuje na kartce papieru konkretny, pożądany przez użytkownika obraz. Tonery do drukarek HP oferują bardzo dobrą jakość obrazu, która z pewnością będzie bardziej cieszyć oko niż w przypadku innych, nieoryginalnych zamienników. W momencie kiedy danemu użytkownikowi zależy właśnie na jakości obrazu oraz długiej żywotności tonera, to tonery do drukarek marki HP są idealnym rozwiązaniem.

Sprawdź: Zamienne tusze HP

Zamiennik czy oryginalny tusz?

W sieci internetowej często można się spotkać z sytuacją, w której sklepy oferują zamienniki oryginalnych tonerów do swoich drukarek. Kuszą niską ceną i bogatymi opisami. Lecz jaka jest prawda?

Używając oryginalnych tonerów marki HP do swoich drukarek ma się pewność bezawaryjności swojego urządzenia. Prawdopodobieństwo ,,wylania się” tonera do środka drukarki jest znacznie mniejsze, aniżeli jest to w przypadku zamienników. Niektórzy producenci drukarek mogą w takim wypadku odmówić jej naprawy, co może przysporzyć nie lada problemu. Owszem, zamienniki są tańsze, ale przez do z reguły oferują mniejszą jakość wydruku i żywotność, dlatego warto dobrze się zastanowić przed zakupem tonera do swojej drukarki i wybrać pewną opcję.