Menu

Pończochy czy rajstopy?

8 marca 2019 - Moda
Pończochy czy rajstopy?

Bielizna jest często elementem niewidocznym dla oka, niemniej jednak jej wygląd, chociażby dla jej właścicielki, ma ogromne znaczenie. Bielizna tak jak każdy inny element garderoby ma określone funkcje. Tak jak stanik ma podtrzymywać i zachowywać kształt piersi, tak pończochy i rajstopy mają okrywać gołe nogi wyeksponowane przez nałożenie krótkiej sukienki czy spódniczki. Ponadto, wyszczególniona bielizna ma ujednolicać kolor nóg, ogrzewać je w zimne dni czy też podkreślać walory sylwetki. Na który rodzaj wyrobów pończoszanych warto się zdecydować?

Rajstopy

Wyroby pończoszane do których niewątpliwie należą rajstopy, to elementy garderoby, które coraz mniej chętnie są nakładane na nogi przez kobiety, nawet w sytuacjach, w których jest to wymagane. Takim wydarzeniem jest szczególnie ważna uroczystość jak wesele, bankiet czy bal. Jak dało się zauważyć nawet w brytyjskiej rodzinie królewskiej, Księżna Meghan zaczęła odchodzić od obowiązującego ją protokołu i na publicznych wyjściach nie ma na nogach zupełnie nic. Rajstopy nie należą do najwygodniejszego elementu stroju gdyż różnią się od pończoch tym, że okalają nie tylko nogi ale też pupę, biodra i pas. Nieodpowiednio dobrane mogą się zsuwać z bioder co skutkuje dyskomfortem w sytuacjach w których nienaganny wizerunek to podstawa. W takim wypadku lepszym wyborem mogą okazać się pończochy.

Pończochy samonośne czy na pas?

Dlaczego pończochy są lepsze niż rajstopy? Model samonośny świetnie sprawdza się na każdą okazję bo jest przygotowany tak, że koronka znajdująca się na szczycie pończoch jest od wewnętrznej strony pokryta silikonem, który w kontakcie ze skórą pozostaje na pierwotnym miejscu przez cały czas. Koronka wraz z paskami powinna być umieszczona na udzie w jego górnej części. Inną odmianą są pończochy na pas, które trzymają się na zwieszonych z pasa zapinanego powyżej bioder paskach, które utrzymują je na właściwym miejscu. Jest to jednak mniej wygodna opcja, ponieważ paski mogą nie tylko uwierać ciało ale też być widoczne pod bardzo obcisłym strojem.