Menu

Prąd zabija

13 grudnia 2019 - Dom
Prąd zabija

Podejmując pracę przy energii elektrycznej, czy chociażby przechodząc obok miejsc gdzie występuje wysokie napięcie musimy szczególnie uważać. Już zwykłe gniazdko elektryczne przy spięciu i kontakcie prądu z ciałem człowieka może wprowadzić trwały uszczerbek na zdrowiu, czy nawet spowodować utratę życia. Bezpieczeństwo w takich przypadkach jest rzeczą obowiązkową, pierwszorzędną i nie możemy martwić się tylko o siebie, ale też o innych.

Zobacz również: tabliczki ostrzegawcze energetyczne – PTS Rabka

 Co w przypadku jeśli ktoś przechodząc obok miejsca występowania wysokiego napięcia dotknął czegoś, trafił go piorun i umarł. Odpowiadamy za tę katastrofę, ponieważ w odpowiedni sposób nie zabezpieczyliśmy terenu. Ale sama odpowiedzialność karna to nic. Przecież w tej sytuacji chodzi oto, że pozbawiliśmy kogoś życia. Tego już nie odwrócimy, nie chce myśleć o wyrzutach sumienia jakie będą pojawiać się w człowieku za to odpowiedzialnym już chyba do końca jego dni. odbieramy przecież komuś męża, ojca, przyjaciela, bliskiego, członka rodziny. A wystarczy przez chwilę pomyśleć. Dlatego przestrzegam. tabliczki ostrzegawcze energetyczne są niezbędne. Musimy właściwie oznaczać teren objęty ryzykiem. Nieświadomie możemy pozbawić kogoś czegoś najcenniejszego i to nieodwracalnie. Myślę, że wystarczy chwile pomyśleć i na spokojnie unikniemy takich wydarzeń, nieszczęśliwych wydarzeń. Tabliczki takie przecież są tanie i nasza kieszeń na pewno na tym nie ucierpi.

  Dbajmy o drugiego człowieka, dbajmy o siebie nawzajem, o swoje bezpieczeństwo. Pracując z wysokimi napięciami nie myślmy tylko o sobie, zachowujmy się odpowiedzialnie, a może to przynieść ogromnie pozytywne skutki, a tych negatywnych uniknąć. Tylko w ten sposób możemy nazywać się ludźmi. Należymy przecież do jednego gatunku. Królik raczej takiej tabliczki tak czy siak nie przeczyta.