Menu

Pudełko wspomnień-dziecięce skarby zachowane na dłużej

26 maja 2018 - Dom
Pudełko wspomnień-dziecięce skarby zachowane na dłużej

Dynamiczny rozwój dziecka, jego szybkie przejście z etapu noworodka, niemowlęcia do małego bobasa jest tak szybkie, że pewne elementy garderoby czy gadżety są przechowywane przez rodziców na pamiątkę tego pięknego czasu. W tym celu warto zgromadzić wszystko to, co chcemy przechować, w odpowiednim do tego miejscu. Świetnie do tego sprawdzi się pudełko wspomnień lub specjalna szkatułka. Oczywiście, taki przedmiot można stworzyć samodzielnie w domu, jednak warto też skorzystać z ciekawych rozwiązań dostępnych w sklepach czy internecie. Czym charakteryzuje się taki produkt i czy można go personalizować?

Ważne szczegóły z pierwszych dni dziecka

Przyjście na świat dziecka to wielka zmiana dla rodziców nawet wtedy, gdy przygotowywali sie do tego przez 9 miesięcy. Waga dziecka, wzrost, godzina porodu, płeć i imię nadane przez rodziców to najistotniejsze informacje jakie są wiadome w momencie narodzin. Takie dane warto zachować w pamięci i umieścić je na personalizowanej szkatułce. Takie pudełko może być wykonane w taki sposób, że ma na wierzchu wydrukowane dziecięce grafiki z informacjami o noworodku. Inna forma po jaką warto sięgnąć, bardziej trwała to drewniana szkatułka z wyciętymi z drewna motywami jak wózek, smoczek, miś oraz zegar, na których znajdują się dane, które chcemy na nich umieścić. Wiele firm oferuje możliwość personalizacji, dzięki czemu młodzi rodzice wiedzą, że jest to produkt przygotowany specjalnie dla nich. Wewnątrz takiego gadżetu powinny być umieszczone przegródki dzielące komory, w których rodzice umieszczą ważne dla nich przedmioty. Takie przechowywanie zapewni bezpieczeństwo przedmiotom przez długi czas.

Powyżej opisane pudełka wspomnień to również świetny pomysł na prezent. Po narodzinach dziecka rodzice często nie ukrywają istotnych informacji z przebiegu porodu czy detali dotyczących malucha, zatem znając przybliżoną datę porodu można tuż po narodzinach, zamówić wykonanie takiej szkatułki. Podarowanie jej młodym rodzicom w dniu pierwszych odwiedzin nowego członka rodziny, będzie miłym gestem i z całą pewnością zostanie docenione.