Menu

Suplementy dla sportowców

12 lipca 2020 - Zdrowie
Suplementy dla sportowców

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia doskonale wiedzą, że zdrowie jest najważniejsze. Zbilansowana dieta, ćwiczenia na siłowni, chwile odpoczynku. Coraz częściej myślimy o rozbudowaniu naszej tkanki mięśniowej. Oczywiście nadwyżka kaloryczna i odpowiednie makro pozytywnie wpływają na ten proces. Dokładając dopasowany trening jesteśmy w stanie osiągnąć wiele dobrego i powoli przybliżać się do wyznaczonego celu.

W pewnym momencie zaczynamy się zastanawiać, czy nie skorzystać z  dodatkowej pomocy, która jest bezpieczna. Suplementy dla sportowców mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

Sarmy jest produktem wywodzącym się z grupy niesteroidowych związków aktywnych. Grupy te łączą się podczas reakcji chemicznych z receptorami androgenowymi w ludzkich tkankach. Dzięki temu wpływają na przyrost masy mięśniowej. Ogranicza to przyrost zbędnego tłuszczu odkładanego podczas przyrostu masy ciała. Jednocześnie są pomocne przy mineralizacji tkanki kostnej, która jest podstawą dla włókien mięśniowych.

Zobacz: Sarmy – WXN Labs

Bardzo często walcząc o przyrost tkanki mięśniowej niejednokrotnie w głowie pojawia się pomysł wypróbowania sterydów anaboliczno – androgennych. Opisany suplement jest jedną z najlepszych alternatyw, ponieważ ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest dosłownie minimalne.

Dostępne są bez recepty, a stosowane w zalecanych przez producenta dawkach są po prostu bezpieczne. Nie wpływają negatywnie na libido oraz nie powodują obniżenia nastroju. Zbadano także, że przeciwdziałają rozrostowi prostaty i wpływają pozytywnie na wyniki samych treningów.

Należy jednak podkreślić, że stosowanie takiej formy może również wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych – na przykład wirylizacja kobiet, czy obniżenie tonu głosu. Mogą także przyspieszyć proces łysienia i wypadania włosów. Przed rozpoczęciem stosowania konieczne jest zapoznanie się z ulotką i wszystkimi zaleceniami producenta.

Jest to niedawno odkryty suplement, który coraz szybciej zyskuje na popularności. Coraz chętniej stosowany jest u osób dla których ciężki trening jest codziennością, a także u tych, które zajmują się kulturystyką. Taka alternatywna może okazać się również najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.