Menu

Taśma ostrzegawcza w budownictwie

12 czerwca 2019 - Nieruchomości
Taśma ostrzegawcza w budownictwie

Branża budowlana bardzo prężnie działa i cały czas się rozwija.Nowe budynki powstają nie tylko na obrzeżach miast ale i w centrach, dlatego bardzo istotne jest zapewnienia bezpieczeństwa i przestrzeganie zasad bhp.

     Taśma ostrzegawcza odgrywa tu niebagatelną rolę.

 To zazwyczaj na nią pierwszą natykamy się w miejscu budowy czy remontu. Wyznacza nowe ciągi komunikacyjne, jest oznaczeniem niebezpiecznych wykopów, zabezpiecza teren budowy.

Polecane: PTS Rabka

  Jej jaskrawe kolory są nam wszystkim bardzo dobrze znane.

    Taśmy ostrzegawcze wykonane są z dobrej jakości materiałów, tak by mogły spełniać swoją rolę w trudnych i ekstremalnych warunkach.

   Jaskrawe, kontrastowe kolory, zazwyczaj biało-czerwone do oznaczenia miejsc niebezpiecznych, lub żółto- czarne,ostrzegawcze, od razu rzucają się w oczy i instynktownie stajemy się ostrożniejsi na przykład przechodząc obok remontowanej nieruchomości, zabezpieczonej przez ekipę budowlaną, taką właśnie taśmą.

Można je zawiesić ale i przykleić do podłogi czy innego podłoża, w zależności od potrzeb możemy użyć zwykłej taśmy lub taśmy samoprzylepnej, na przykład żeby zwrócić uwagę na nierówną posadzkę, czy by wyznaczyć ciąg komunikacyjny w hali magazynowej.

Przyda się też do zaznaczenia wysokich progów lub wnęk, czy przejścia do pomieszczeń o niestandardowej wysokości.

Bardzo istotny jest również fakt, że taśmy pokryte są farbą fluorescencyjną, dzięki temu widziane są również w słabo oświetlonych miejscach, wystarczy niewiele światła by rzucały się w oczy i przestrzegały nas przed niebezpieczeństwem.

     Jej zastosowanie jest naprawdę wszechstronne.

Taśmy ostrzegawcze na stałe wpisały się już w naszą architekturę, ciężko sobie wyobrazić lepszą formę zabezpieczenia  i ostrzeżenia przed ewentualnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia, więc jeśli irytuje nas furkocząca na wietrze pod naszymi oknami taśma, pomyślmy ile dobrego nam przynosi i przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa w trosce o siebie i o innych, co dzięki taśmom ostrzegawczym jest o wiele łatwiejsze.