Menu

Taśmy ostrzegawcze

1 grudnia 2020 - Budownictwo
Taśmy ostrzegawcze

Taśmy ostrzegawcze to specjalne taśmy, które stosowane są do ogradzania terenu budowy lub oznaczania stopni. Taśmy ostrzegawcze dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: czarno-żółtym oraz biało-czerwonym.

Czarno-żółte taśmy występują w wersji bez kleju oraz samoprzylepnej i są stosowane do oznaczania krawędzi oraz elementów wystających. Taśma ta idealnie nadaje się do oznaczenia schodów lub progów. Przed naklejeniem samoprzylepnej taśmy powierzchnia musi być dokładnie oczyszczona, aby taśma prawidłowo spełniała swoją funkcję.

Taśma w kolorze czarno-żółtym bez kleju stosowna jest na zewnątrz do odgradzania terenu budowy oraz otwartych studzienek kanalizacyjnych.

Zobacz: Taśma ostrzegawcza PTS Rabka

Biało-czerwone taśmy używana są podczas imprez masowych oraz w miejscach, gdzie zakazuje się przechodzenia. Biało-czerwone taśmy są odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, co pozwala mieć pewność, że nie ulegną one zniszczeniu podczas deszczu lub wiatru.

Zaletami taśm ostrzegawczych jest możliwość stosowania ich zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Ich przymocowanie i przyklejenie nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Użycie taśm ostrzegawczych pozwala na ogrodzenie stref niebezpiecznych dla przechodniów. Dzięki swoim kolorom taśmy widoczne są z daleka, a materiały z jakich są one wykonane dają gwarancję odporności na warunki atmosferyczne.

Zastosowanie taśm ostrzegawczych w wybranym kolorze jest konieczne kiedy prowadzimy firmę budowlaną lub przeprowadzamy remont czy chcemy zabezpieczyć, np. otwór studzienki. Taśmy należy stosować na schodach gdzie jest niski strop w celu uniknięcia niebezpiecznej sytuacji.

Biało-czerwone taśmy obowiązkowo stosuje się na imprezach masowych w celu zabezpieczenia konkretnych miejsc. Taśmy te obowiązkowe są, aby spełniać wszystkie przepisy BHP.  Za brak taśm podczas imprezy masowej można otrzymać mandat. Taśmy te są bardzo mocne i odporne na warunki atmosferyczne jakimi jest deszcz czy wiatr i nadają się do wielokrotnego użytku jeśli zostaną zdjęte bez uszkodzeń.