Menu

Testosteron na wysokim poziomie

17 lipca 2021 - Zdrowie
Testosteron na wysokim poziomie

Hormony to niezwykle ważne elementy składowe organizmu. Niewidoczne, małe struktury nadzorujące większość procesów zachodzących w ciele człowieka. Jednym z nim jest męski hormon steroidowy jakim jest testosteron. Jest głównie produkowany przez jądra, ale resztkowo można znaleźć go także w korze nadnerczy. Występować może również u kobiet w jajnikach i łożysku. Jest on odpowiedzialny za wiele ważnych funkcji takich jak spermatogeneza, popęd seksualny, wzrost i rozwój męskich narządów płciowych czy też pobudzenie mięśni do powiększania swoich rozmiarów. Ta ostatnia cecha jest bardzo pożądana przez osoby ćwiczące na siłowni i pomaga w lepszym ukształtowaniu sylwetki.  Niski poziom testosteronu może sprawiać problem w tym aspekcie. Jego podniesienie może być pożądane przez wielu mężczyzn zastanawiających się jak to uczynić. Przecież powszechnie wiadomo, że wysoki poziom testosteronu to większa pewność siebie i zadowolenie.

Booster testosteronu

Należy do suplementów diety dzięki którym podwyższenie testosteronu jest możliwe. Czy jednak to wszystko w celu osiągnięcia poprawy sylwetki? Do prawidłowego rozrostu mięśni potrzebny jest również bilans kaloryczny przekraczający optymalną normę, zdrowe tłuszcze, dużo białka w diecie czy też witaminy i minerały. Dzięki połączeniu tych elementów stężenie testosteronu może gwałtownie wzrosnąć.

Zobacz również: https://wxnlabs.com/k/boostery-testosteronu/

Jednak w redukcji nie jest łatwo osiągnąć takowe połączenie elementów. Organizm będzie próbował bronić się przed redukcją tkanki tłuszczowej. Testosteron spadnie – wtedy można pomyśleć o boosterach testosteronów. Do najpopularniejszych z nich będą należeć suplementy bogate w naturalne rośliny i ich części takie jak np. żeń szeń, ashwaganda, maczużnik, traganek, miłorząb dwuklapowy, korzeń maca czy pokrzywa zwyczajna.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o skutki uboczne to nie są one częste i poważne – stąd częsty wybór tych środków przez mężczyzn. Nie spowodują one rozregulowania gospodarki hormonalnej, a efekty będzie widać tylko i wyłącznie w momencie zażywania tych preparatów.