Menu

Wieczór panieński – zasady i miejsce organizacji

15 stycznia 2022 - Hobby
Wieczór panieński – zasady i miejsce organizacji

Dobre zorganizowanie wieczoru panieńskiego jest ciężkim orzechem do zgryzienia. Jednak oczywiście nie jest to niemożliwe – wystarczy tylko przestrzegać fundamentalnych zasad, które opisywane są w wielu miejscach. Jak miejsce i rodzaj wieczoru jest bardzo zróżnicowany, tak początkowe fazy organizacji są bardzo podobne niezależnie od charakteru panny młodej.

 

Pomysły na wieczór panieński

Wieczór panieński organizuje nie kto inny jak świadkowa. To ona jest bardzo ważnym elementem całej układanki. Zna pannę młoda najlepiej spośród wszystkich, daltego powinna dokładnie znać jej oczekiwania. Lista gości to początkowy punkt całej zabawy. Powinna być starannie dobrana i nie zawierać żadnych osób, które mogłyby mieć jakieś ukryte problemy z panną młodą – dlatego aby mieć pewność warto zapytać je o zdanie. Lecz tylko o to..  Następnie przechodzi się do ustalenia kwoty dostępnej na imprezie – z reguły jest nią zrzutką wszystkich uczestniczek. Po tych podstawowych informacjach świadkowa może przejść do konkretów, którymi jest miejsce imprezy. Przykładami spędzenia wieczoru panieńskiego mogą być:

-Wieczór w ulubionej restauracji – bardzo dobry dla osób, które nie najlepiej czują się klubie, ale jednak wolą wyjść poza swoje cztery ściany. Zjedzenie pysznych posiłków w towarzystwie swoich przyjaciółek i dobrych drinków to bardzo dobry pomysł dla wielu osób.

-Domówka – idealna dla osób, które lubią gry i zabawy domowe jak planszówki czy karty. Jednak na tak wyjątkowy wieczór warto przygotować się na coś specjalnego jak alko-gry. Picie alkoholu w ten sposób będzie ciekawsze i smaczniejsze. Dodatkowo w domu można zadbać o wystrój wprowadzający w klimat imprezy – balony, napisy i akcesoria.

-Weekend w centrum odnowy – dobre dla zestresowanych osób i pań młodych, które mocno przeżyły przygotowania do ślubu. Taki weekend w Spa z pewnością zregeneruje ją przed weselem i da sporo sił. Wieczory z reguły są wolne, więc można wtedy poszaleć na mieście. A skoro już o tym mowa..

-Wyjście do klubu – dobra opcja dla kobiet, które uwielbiają nie schodzić z parkietu najlepiej do samego rana. Stały dostęp do baru i dobrych drinków również jest bardzo kuszący.

Podsumowanie

Na sam koniec warto również pomyśleć o prezencie dla panny młodej. Wiele osób kupuje jej niezapomniane prezenty, które będą przypominać o tym magicznym wieczorze. Mogą to być grawerowane karafki, pakiet do wina, zastawa, ale również książki z życzeniami i fotografiami uczestniczek wieczoru.