Menu

Wygoda i komfort podczas uprawiania sportu

20 czerwca 2021 - Moda
Wygoda i komfort podczas uprawiania sportu

Sport jest pięknym elementem życia wielu kobiet, który zapewnia im ruch, motywacje do działania i przyjemność. Aby dobrze sprawować swoją funkcję i wpływać tylko pozytywnie na organizm kobiety musi ona dołożyć trochę starań i pomóc mu w tym. Mowa tutaj o odpowiednim przygotowaniu do jednostki treningowej, które zapewni optymalny trening. Dobrze dobrana bielizna sportowa jest tutaj dla kobiety kluczem. Stanik sportowy skrojony na piersi kobiety powinien być bardzo stabilny. Tylko wtedy kobieta podczas treningu będzie miała zapewniony 100% komfort. Piersi bowiem w nieodpowiednim, zwykłym staniku podczas ćwiczeń kobiety będą poruszać się w nienaturalnych dla siebie pozycjach, czy doznawać wielu wstrząsów. Jest to bardzo niepożądane, gdyż piersi zbudowane są głównie z tkanki tłuszczowej, która w przeciwieństwie do mięśniowej nie ma zdolności do regeneracji. Co za tym idzie wstrząsy wywołujące mikrouszkodzenia mogą pogorszyć elastyczność i jędrność piersi. Lecz na pomoc przychodzi stanik sportowy, który ochroni je przed takim nieprzyjemnym scenariuszem.

Stanik sportowy – funkcje i rodzaje

Jego głównym zadaniem jest utrzymanie w stabilnej pozycji piersi kobiety podczas wykonywania ćwiczeń sportowych. Ma on amortyzować wstrząsy i unieruchamiać biust. Dobry biustonosz powinien być wystarczająco zabudowany i dostosowany pod indywidualny rozmiar piersi kobiety. Ważny jest także materiał – warto nie wybierać tutaj popularnej bawełny, która wchłonie pot i stanie się ciężka, lecz skusić się na syntetyczne materiały. Posiadają one wysoki stopień wentylacji przez co będą dobrze odparowywać pot tworzący się na skórze chroniąc ją przez obtarciami.

Jeśli chodzi o rodzaj stanika to głównym parametrem jakim kobiety kierują się w jego wyborze jest rozmiar piersi, które posiadają. Stanik compression bra jest przystosowany dla kobiet o mniejszym biuście, przyciskając go do powierzchni klatki piersiowej zapewniając stabilizację. Dla kobiet z większym biustem stworzono stanik encapsulated compression bra. Przystosowany jest to bardziej intensywnego wysiłku fizycznego. Różni się od poprzednika tym, że przyciska każdą pierś osobno zapewniając lepszą stabilizację.  Ostatnim jest stanik adjustable encapsulated compression bra – z dodatkiem taśmy pod biustem – zapewnia największą stabilizację i wybierany jest przez kobiety z jeszcze pokaźniejszym biustem.

 

Dbanie o swój biustonosz

Na zakończenie zostaje tylko odpowiednia pielęgnacja biustonosza. Najlepszym wyjściem jest pranie go w rękach i suszenie na świeżym powietrzu. W przypadku prania w pralce materiał może zbyt się rozciągnąć przez co biustonosz straci sobie właściwości i nie będzie już pełnił swojej funkcji tak dobrze.