Menu

Zgubione-znalezione. Lokalizator wsparciem w poszukiwaniach

25 października 2018 - Nowe technologie
Zgubione-znalezione. Lokalizator wsparciem w poszukiwaniach

Każdy miał chyba taką sytuację w życiu, że zgubił coś co było dla niego bardzo cenne. Oczywiście nie wszystko uda się znaleźć, nie wszystko jest też przedmiotami, po których smutek w końcu minie. Często mamy do czynienia ze zgubieniem dzieci, osób dorosłych czy porwaniem, a poszukiwania przeciągają się w nieskończoność oraz pozbawione są jakichkolwiek punktów zaczepienia, które mogłyby pomóc. Czy istnieje sposób, który umożliwi lokalizację osoby w przypadku jej zaginięcia?

Tragedia dla całej rodziny

Nikt nie zakłada takiego scenariusza, jednak czasami warto wyobrazić sobie sytuację, która może mieć miejsce w celu zapobieżenia wystąpienia tego typu sytuacji. Dzieci, szczególnie małe, które już swobodnie się poruszają, jednak nie mówią jeszcze w pełni dobrze, są najbardziej narażone na zagubienie się szczególnie w tłumie ludzi na wakacjach, targach, imprezach masowych czy koncertach. Oczywistym jest fakt, że dziecka nie trzyma się ciągle za rączkę, ani nie wozi w wózku. Takie dzieci  idą w bliskiej odległości od rodziców, jednak zaciekawić je może w zasadzie wszystko, a drobna nieuwaga może sprawić, że stanie się tragedia.

Jak temu zapobiec?

NotiOne to lokalizator, który ma niewielką formę i może pełnić funkcję breloczka czy zawieszki do kluczy lub plecaka. Najlepiej będzie umieścić taki gadżet przy elemencie odzieży lub dodatku do stroju, który dziecko  ma zawsze przy sobie. Lokalizator pozwoli na łatwe namierzenie dziecka i nie chodzi tu wcale o pełną kontrolę nad nim, jednak w chwili, gdy dziecko zaginie, będzie to bardzo użyteczne urządzenie, które pozwoli na łatwe i szybkie namierzenie dziecka. NotiOne to również świetny produkt dla osób starszych, a szczególnie tych, które mają problemy z pamięcią. Niestety częstym przypadkiem jest, że osoby starsze wyjdą z domu, jednak nie pamiętają jak do niego wrócić. Taki lokalizator, nawet w przypadku tak dramatycznej sytuacji, pozwoli na szybkie rozwiązanie tego problemu, a co więcej, zaoszczędzi nerwów i stresu.